הקבוצות

קבוצות יחסים בין-אישיים לאנשים המתמודדים עם קושי חברתי ממוקד
  • חוסר ביטחון עם הקולגות בעבודה

  • תחושת בדידות

  • תחושת אי התאמה חברתית

  • אי נוחות בסיטואציות חברתיות

  • תחושת חוסר עניין בזולת

  • ביישנות

  • חשש מתקשורת עם בני המין השני

  • חרדה חברתית

  • קושי בשימור יחסים חבריים

  • שאלות לגבי יצירת זוגיות

הקבוצה של ימי שני

הקבוצה מיועדת לאנשים עצמאיים, בגילאי 21 עד 32, בתפקוד גבוה ותקין, יציבים רגשית, מעורבים בשוק העבודה, עם עדיפות לבוגרי האקדמיה או אנשים המתכננים להיות סטודנטים בעתיד. מרבית המשתתפות והמשתתפים בקבוצה מספרים על קושי ממוקד בתחום היחסים החברתיים, למשל, אי נוחות בעת הצגת מצגות בעבודה, קושי עם שיחות חולין, רצון לחוש בנוח יותר עם בני המין השני, ניסיון לשמר מערכות יחסים לאורך זמן וכיו"ב. הקבוצה נפגשת בימי שני בערב (20:00-21:30) אחת לשבוע בקביעות והמשתתפים מתמידים למספר חודשים לכל הפחות. המפגשים כוללים בעיקר שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יכולים לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות, ומציעים תמיכה והבנה זה לזה. מנחי הקבוצה ממקדים את השיח בנושא החברתי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. כמו כן, המנחים מעודדים את המשתתפים לחקור את הנטיות הבין-אישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש במרחב המוגן שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות חברתיות אחרות. 

 

הקבוצה של ימי רביעי

לאור פניות מרובות לקבוצה של ימי שני החלטנו לפתוח קבוצה נוספת. הקבוצה מיועדת לאנשים עצמאיים, בגילאי 25 עד 36, עם קושי ממוקד בתחום היחסים החברתיים או הבין אישיים. הקבוצה תתחיל להיפגש בקרוב בתל אביב בימי רביעי בערב (כנראה) אחת לשבוע בקביעות. המפגשים ייפתחו בפעילויות גיבוש והיכרות אך בהמשך, כמו יתר הקבוצות של האנסמבל החברתי, יכללו בעיקר שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יכולים לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות ולהציע תמיכה והבנה זה לזה. מנחי הקבוצה ממקדים את השיח בנושא החברתי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. כמו כן, המנחים מעודדים את המשתתפים לחקור את הנטיות הבין-אישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש במרחב המוגן שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות חברתיות אחרות. אנו מעודדים שילוב טיפול פרטני בעבודה הקבוצתית ואף מפנים למטפלים מומלצים על ידינו, ניתן לעיין באתרים של המטפלים המומלצים בלשונית "אודות".

 

קבוצה לגילאי 35+

בימים אלה מתגבשת קבוצה לגילאי 35+ שתעסוק ביחסים בין-אישיים הנלווים לאתגרי היום-יום; הורות, עבודה, יחסים עם בני-זוג, יחסים עם חברים ושותפים לעבודה. וכן בחיפוש זוגיות בגילאים מתקדמים יותר. הקבוצה מיועדת לאנשים שחשים צורך במסגרת תומכת לחיזוק ושיפור ההתנהלות הבין-אישית, חיזוק ביטחון חברתי ועצמי, הגדלת מודעות לדפוסי התנהגות המקשים על שימור קשרים ויצירתם. מתעניינים בקבוצה מוזמנים לפנות אלינו טלפונית או בכתב לקביעת ראיון התאמה ללא תשלום. 

קבוצות יחסים בין-אישיים לצמיחה פסיכולוגית ושיפור מערכות יחסים

קבוצה בתל אביב

הקבוצה מיועדת לאנשים המעוניינים לעסוק בדפוסי היחסים שלהם ובתהליכים טיפוליים גם במסגרת קבוצתית. הקבוצה נועדה להוות מסגרת טיפולית לצמיחה אישית במרחבים הבין אישיים ומהווה השלמה וגורם מחזק לטיפול פרטני. השתתפות בקבוצה מאפשרת להכיר דינמיקה קבוצתית מקרוב ובאופן מעמיק, לחקור את הגורמים הרגשיים המנחים אותם בחברה, להתנסות בקרבה רגשית במסגרת קבוצתית. הקבוצה לא מיועדת לאנשים המתמודים בהווה עם קושי חברתי, אלא למי שמעוניין לחקור דפוסי יחסים באופן מעמיק יותר ולעדכן ולשפר את המסוגלות הבין-אישית. 

קבוצה באזור השרון

בימים אלה מתגבשת קבוצה גם בשרון הצפוני (עמק חפר) אשר מיועדת לבוגרים צעירים, בגילאי 20-35, שסקרנים להכיר עצמם טוב יותר בהקשר בינאישי, ולשפר מערכות יחסים קיימות (חברתיות, זוגיות, משפחתיות), או לשפר את יכולתם לצור מערכות יחסים מיטיבות.

המפגשים יכללו בעיקר שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יוכלו לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות, ולהציע תמיכה והבנה זה לזה. מנחי הקבוצה ימקדו את השיח בנושא הבינאישי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. כמו כן, המנחים יעודדו את המשתתפים לחקור את הנטיות הבינאישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש במרחב המוגן והבטוח שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות בינאישיות אחרות.

הקבוצה מתאימה מאוד גם כהשלמה לטיפול פרטני, ובכוחה להוסיף פרספקטיבה מאירה ומעשירה להיבטים בינאישיים עמם מתמודדים המשתתפים.

תנאים לכניסה לקבוצה:

מחויבות ראשונית ל-12 מפגשים

ראיון כניסה לקבוצה

*עלות מוזלת לסטודנטים

מנחי הקבוצה:

שירה אינגבר- כהן, פסיכולוגית קלינית מומחית

יוסי דימנט, פסיכולוג קליני מומחה

 

ליצירת קשר לגבי השתתפות בקבוצה נא להתקשר לשירה 050-4738818 או לשלוח מייל shira.ingber@gmail.com