הקבוצות

קבוצות יחסים בין-אישיים לאנשים המתמודדים עם קושי חברתי ממוקד
  • חוסר ביטחון עם הקולגות בעבודה

  • תחושת בדידות

  • תחושת אי התאמה חברתית

  • אי נוחות בסיטואציות חברתיות

  • תחושת חוסר עניין בזולת

  • ביישנות

  • חשש מתקשורת עם בני המין השני

  • חרדה חברתית

  • קושי בשימור יחסים חבריים

  • שאלות לגבי יצירת זוגיות

הקבוצה של ימי שני

הקבוצה מיועדת לאנשים עצמאיים, בגילאי 21 עד 35' בתפקוד גבוה ותקין, יציבים רגשית, מעורבים בשוק העבודה, עם עדיפות לבוגרי האקדמיה או אנשים המתכננים להיות סטודנטים בעתיד. מרבית המשתתפות והמשתתפים בקבוצה מספרים על קושי ממוקד בתחום היחסים החברתיים, למשל, אי נוחות בעת הצגת מצגות בעבודה, קושי עם שיחות חולין, רצון לחוש בנוח יותר עם בני המין השני, ניסיון לשמר מערכות יחסים לאורך זמן וכיו"ב. הקבוצה נפגשת בימי שני בערב (20:00-21:30) אחת לשבוע בקביעות ונדרשת התמדה של מספר חודשים לפחות. המפגשים כוללים בעיקר שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יכולים לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות, ומציעים תמיכה והבנה זה לזה. מנחי הקבוצה ממקדים את השיח בנושא החברתי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. כמו כן, המנחים מעודדים את המשתתפים לחקור את הנטיות הבין-אישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש במרחב המוגן שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות חברתיות אחרות. 

 

קבוצת בוקר במסגרת מצומצמת (6-8 משתתפים)

קבוצה קטנה בת 6-8 משתתפים הקבוצה מיועדת לאנשים עצמאיים, בגילאי 21 עד 35, עם קושי ממוקד בתחום היחסים החברתיים או הבין אישיים. הקבוצה מתקיימת בתל אביב בימי חול בשעות הבוקר אחת לשבוע. המפגשים כוללים שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יכולים לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות ולהציע תמיכה והבנה זה לזה. מנחה הקבוצה ממקד את השיח בדפוסי היחסים הבין אישיים, בעיסוק בתחום ההחברתי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. המסגרת הקבוצתית מהווה מרחב המעודד את המשתתפים לחקור את הנטיות הבין-אישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש בחוויה המוגנת אך מציאותית שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות חברתיות חדשות. 

קבוצה טיפולית במסגרת מצומצמת (6-8 משתתפים) בשעות הערב

הקבוצה מיועדת לאנשים המעוניינים לעסוק בדפוסי היחסים שלהם ובתהליכים טיפוליים דרך מסגרת קבוצתית. הקבוצה נועדה להוות מסגרת טיפולית לצמיחה אישית במרחבים הבין אישיים ומהווה חלופה לטיפול פסיכולוגי פרטני במסגרת קבוצתית אינטימית בת 6-8 מטופלים, בה המטופל יותר פעיל (גם כגורם טיפולי עבור יתר חברי הקבוצה) והתכנים המועלים נובעים מכל המשתתפים יחד ומעובדים במשותף. הקבוצה יכולה להוות גורם משלים לטיפול פרטני. השתתפות בקבוצה מאפשרת להכיר דינמיקה קבוצתית מקרוב ובאופן מעמיק, לחקור את הגורמים הרגשיים המפעילים את המשתתפ/ת ביחסים וכן ביחסים עם העצמי. בקבוצה ישנה הזדמנות ייחודית להתנסות בקרבה רגשית במסגרת קבוצתית. יש לציין שהקבוצה לא מיועדת לאנשים המתמודדים בהווה עם קושי רגשי דרמטי או עם קשיים תפקודיים ניכרים כיוון שהמסגרת הקבוצתית לא מאפשרת החזקה מספקת לשם כך.