הקבוצות

קבוצות יחסים בין-אישיים לאנשים המתמודדים עם קושי חברתי ממוקד
  • חוסר ביטחון עם הקולגות בעבודה

  • תחושת בדידות

  • תחושת אי התאמה חברתית

  • אי נוחות בסיטואציות חברתיות

  • תחושת חוסר עניין בזולת

  • ביישנות

  • חשש מתקשורת עם בני המין השני

  • חרדה חברתית

  • קושי בשימור יחסים חבריים

  • שאלות לגבי יצירת זוגיות

הקבוצה של ימי שני

הקבוצה מיועדת לאנשים עצמאיים, בגילאי 21 עד 32, בתפקוד גבוה ותקין, יציבים רגשית, מעורבים בשוק העבודה, עם עדיפות לבוגרי האקדמיה או אנשים המתכננים להיות סטודנטים בעתיד. מרבית המשתתפות והמשתתפים בקבוצה מספרים על קושי ממוקד בתחום היחסים החברתיים, למשל, אי נוחות בעת הצגת מצגות בעבודה, קושי עם שיחות חולין, רצון לחוש בנוח יותר עם בני המין השני, ניסיון לשמר מערכות יחסים לאורך זמן וכיו"ב. הקבוצה נפגשת בימי שני בערב (20:00-21:30) אחת לשבוע בקביעות והמשתתפים מתמידים למספר חודשים לכל הפחות. המפגשים כוללים בעיקר שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יכולים לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות, ומציעים תמיכה והבנה זה לזה. מנחי הקבוצה ממקדים את השיח בנושא החברתי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. כמו כן, המנחים מעודדים את המשתתפים לחקור את הנטיות הבין-אישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש במרחב המוגן שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות חברתיות אחרות. 

 

הקבוצה של ימי רביעי

לאור פניות מרובות לקבוצה של ימי שני החלטנו לפתוח קבוצה נוספת. הקבוצה מיועדת לאנשים עצמאיים, בגילאי 25 עד 36, עם קושי ממוקד בתחום היחסים החברתיים או הבין אישיים. הקבוצה תתחיל להיפגש בקרוב בתל אביב בימי רביעי בערב (כנראה) אחת לשבוע בקביעות. המפגשים ייפתחו בפעילויות גיבוש והיכרות אך בהמשך, כמו יתר הקבוצות של האנסמבל החברתי, יכללו בעיקר שיחה חופשית בה חברי וחברות הקבוצה יכולים לחלוק ולדבר על חוויות, מחשבות ותחושות ולהציע תמיכה והבנה זה לזה. מנחי הקבוצה ממקדים את השיח בנושא החברתי ובמערכות היחסים המתגלמות בתוך הסיטואציה הקבוצתית. כמו כן, המנחים מעודדים את המשתתפים לחקור את הנטיות הבין-אישיות שמתגלות בקבוצה ואף לעשות שימוש במרחב המוגן שהקבוצה מציעה כדי להתנסות בעמדות חברתיות אחרות. אנו מעודדים שילוב טיפול פרטני בעבודה הקבוצתית ואף מפנים למטפלים מומלצים על ידינו, ניתן לעיין באתרים של המטפלים המומלצים בלשונית "אודות".

 

קבוצות יחסים בין-אישיים לצמיחה פסיכולוגית ושיפור מערכות יחסים

הקבוצה מיועדת לאנשים המעוניינים לעסוק בדפוסי היחסים שלהם ובתהליכים טיפוליים גם במסגרת קבוצתית. הקבוצה נועדה להוות מסגרת טיפולית לצמיחה אישית במרחבים הבין אישיים ומהווה השלמה וגורם מחזק לטיפול פרטני. השתתפות בקבוצה מאפשרת להכיר דינמיקה קבוצתית מקרוב ובאופן מעמיק, לחקור את הגורמים הרגשיים המנחים אותם בחברה, להתנסות בקרבה רגשית במסגרת קבוצתית. הקבוצה לא מיועדת לאנשים המתמודים בהווה עם קושי חברתי, אלא למי שמעוניין לחקור דפוסי יחסים באופן מעמיק יותר ולעדכן ולשפר את המסוגלות הבין-אישית.